Montessori Varhaiskasvatus Oy

Ollaan yhteydessä

Henkilökunta

Niina Mantere, Montessori Varhaiskasvatus Oy

Niina Mantere
Toimitusjohtaja

+358 40 530 0771 niina.mantere@helsinginmontessori.fi

Tuija Ahti, Montessori Varhaiskasvatus Oy

Tuija Ahti
Varhaiskasvatuspäällikkö

+358 50 312 3038  tuija.ahti@helsinginmontessori.fi

Emilia Hartikka
Taloushallinnon assistentti

+ 358 50 321 8281 emilia.hartikka@helsinginmontessori.fi

Herttoniemi

Mäyrätie 2
00800 Helsinki

herttoniemi@helsinginmontessori.fi

Toimisto 09 788 963
Karhut 045 114 0201
Ketut 044 262 3113

Herttoniemenranta

Laivalahdenportti 6
00810 Helsinki

herttoniemenranta@helsinginmontessori.fi

041 501 1963

Munkkiniemi

Munkkiniemen Puistotie 13
00330 Helsinki

munkkiniemi@helsinginmontessori.fi

Toimisto 050 3123038
Karhut 044 0927447
Sudet 044 0623112

Myllypuro

Alakiventie 5
00920 Helsinki

myllypuro@helsinginmontessori.fi

Toimisto 050 3226922
Amurintiikerit 050 4070268
Bengalintiikerit 050 4300077
Eskarit 050 4086118

Pakila

Osuuskunnantie 29
00660 Helsinki

pakila@helsinginmontessori.fi

Toimisto 050 312 3085
Pilvenhattarat 0503811023
Sateenkaaret 050 421 0398
Revontulet 045 613 3780

Töölö

Nervanderinkatu 11
00100 Helsinki

toolo@helsinginmontessori.fi

Toimisto 050 312 3074
Hillerit 044 049 9127
Lumikot 050 400 8428

Helsinki English Montessori Preschool (Kamppi)

Lapinlahdenkatu 3A
00180 Helsinki

kamppi@helsinginmontessori.fi

Office Phone +358 50 357 5382
Park Phone +358 50 441 6075

Montessori Varhaiskasvatus Oy

Leikkikoulumme, peruskoulumme ja iltapäiväkerhomme ovat vuodesta 1980 asti toimineen Helsingin Montessori-yhdistys ry:n ylläpitäminä.

Vuonna 2021 yhdistyksen (varhaiskasvatus) leikkikoulutoiminta yhtiöitettiin omaksi kokonaisuudeksi ja näin syntyi Montessori Varhaiskasvatus Oy, joka on edelleen Helsingin Montessori-yhdistys ry:n 100% omistama.

Yhdistyksen jäseneksi ovat tervetulleita kaikki vanhemmat.

vanhempaintoimikunta

Vanhempien osallistuminen on tärkeää sekä lapselle että arjen toiminnalle. Tavoitteena on, että vanhempaintoiminnalla voimme tarjota lisää hyvinvointia lapsillemme.

Kaikki vanhemmat kuuluvat lapsensa leikkikoulun/koulun vanhempaintoimikuntaan. 

Vanhempaintoimikunnan toiminta on ennen kaikkea yhdessä tekemistä. Myös varainkeruu on osa toimintaa. Sekin syntyy aidosta toiminnasta ja on samalla yhteisön luomista. 

Kaisa Mäkelä, koordinaattori
Puh. 040 180 78 62

Hallitus

1.8.2021 ALKAEN

Perttu Kähäri, puheenjohtaja
Eira Hovi, varapuheenjohtaja
Virpi Mustila, hallituksen jäsen